South Coast Classic

27,000 kr.

Kategoria:

Opis

Islandia to kraina lodu i ognia. Wybierając naszą wycieczkę po południowym wybrzeżu kraju, doświadczycie siły obu tych żywiołów.

Na trasie znajdują się zjawiskowe wodospady, oszałamiające swą potęgą lodowce, złowrogie wulkany, a cała wyprawa zwieńczona będzie relaksem na jednej z najpiękniejszych plaż świata! To oferta dla wszystkich, którzy naprawdę chcą dotknąć i poczuć Islandię.

Południowe wybrzeże jest, zaraz obok Złotego Kręgu, najczęściej wybieranym kierunkiem wśród turystów.

 

Program:

Seljalandsfoss to nasz pierwszy przystanek. Ten cud natury, który na pewno Was zaskoczy! Otóż letnią porą można podziwiać wodospad z kilku perspektyw, obchodząc go wokół. I mimo, iż jest główną atrakcją regionu, to jego sąsiad jest w naszym mniemaniu jeszcze ciekawszy. Pokażemy Wam zatem również ukryty wodospad – Gljúfrabúi! Uwaga: Warto zabrać ze sobą ubrania przeciwdeszczowe/nieprzemakalny płaszcz i dobre buty trekkingowe, gdyż zwiedzając te miejsca można się całkowicie przemoczyć (latem można obejść

Zatrzymamy się w miejscu, gdzie wybuch wulkanu spraraliżował ruch samolotowy w całej Europie w roku 2010. Nauczymy się poprawnie wymawiać nazwę słynnego wulkanu Eyjafjallajökull.

„Leśny Wodospad”, czyli Skógafoss to następny wodospad, który zobaczymy na naszej trasie. Nie dość, że woda spada tutaj aż z 62 metrów, to jeszcze jej strumień szeroki jest na 25 m. Mgiełka zimnej wody, grzmot potężnego wodospadu, letnie tęcze czy zimowe magiczne sople lodu. To miejsce oszałamia o każdej porze roku.

Lodowiec Solheimajokull to spektakularny jęzor lodowcowy spływający z lodowca Myrdalsjokull – czwartego co do wielkości lodowca na Islandii. Podczas naszej wycieczki dowiecie się jak powstają lodowce, dlaczego lód jest niebieski, doświadczycie w jakim tempie topnieją lodowce.

Półwysep Dyrhólaey jest świetnym miejscem dla wszystkich kochających kliffy, szum oceanu, ale też dla ornitologów – amatorów. Latem można się tutaj natknąć na wiele morskich gatunków ptaktów. Częstymi gośćmi są również tak typowe islandzkie maskonury.

Kolejną atrakcją będzie jedna z najpiękniejszych plaż na świecie – Reynisfjara. Pytacie o co chodzi z czarną plażą i stosem bazaltowych kolumn? Na Islandii jak nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj jest to wina wulkanów. Tak jest i w tym przypadku.

Jest to wycieczka PRYTWATNA, co daje Państwu wolność i swobodę. Jest możliwość zatrzymywania się dodatkowo po drodze i eksplorowania Islandii w unikalny dla Was sposób.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 

Uwaga: Wszystkie wycieczki są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. AP travel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisania klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

Dodatkowe informacje

Szczegóły wycieczki

Czas trwania: 1 dzień
Obszar: południowa Islandia
Transport: Samochód
Zakwaterowanie: brak
Posiłki:
Liczba uczestników: min. 2
Termin: dostępne cały rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “South Coast Classic”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *