Golden Circle Classic

24,000 kr.

Złoty Krąg to prawdziwa esencja Islandii! Naturalne piękno i skarbnica wiedzy historycznej w bliskim sąsiedztwie stolicy, to właściwy wybór dla każdego.

Kategoria:

Opis

 Złoty Krąg to prawdziwa esencja Islandii! Naturalne piękno i skarbnica wiedzy historycznej w bliskim sąsiedztwie stolicy, to właściwy wybór dla każdego.

Historie pierwszych osadników, powstania parlamentu czy nawrócenia na chrześcijaństwo w otoczeniu ryftowych szczelin, wybuchających gejzerów i oszałamiających wodospadów to szczególnie zjawiskowa lekcja dawnych czasów.

Program:

Pierwszym miejscem, które odwiedzimy jest Park Narodowy þingvellir wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to wyjątkowe miejsce, zarówno pod względem geologicznym (tutaj łączą się dwie płyty tektoniczne: euroazjatycka oraz północnoamerykańska), jak i historycznym. W tym właśnie miejscu w roku 930 zebrał się pierwszy islandzki parlament – Althing. Należy on do najstarszych instytucji parlamentarnych na świecie.

Kolejny przystanek to dolina Haukadalur położona na polu geotermalnym. Tutaj zobaczymy nieśmiertelny gejzer – Geysir. Od niego wzięły swoja nazwę wszystkie tryskające źródła na całym świecie. Przechadzając się po dolinie będziemy podziwiać pióropusz wody wyrzucany na wysokość kilkudziesięciu metrów, gorące błotka oraz inne formy działalności geotermalnej.

Następnym punktem naszej trasy jest oszałamiający wodospad Gullfoss położony na rzece Hvitá. Tutaj poczujemy prawdziwą potęgę natury.

Krótka lekcja historii czeka na nas w malutkiej miejscowości Skálholt. Siedziba pierwszego biskupstwa na Islandii od połowy XI wieku do końca XVIII wieku jest dzisiaj niewielką wsią. Aż trudno uwierzyć, że Skálholt przez blisko osiem wieków było jednym z najważniejszych miejsc w całym kraju.

Jest to wycieczka PRYTWATNA, co daje Państwu wolność i swobodę. Jest możliwość zatrzymywania się dodatkowo po drodze i eksplorowania Islandii w unikalny dla Was sposób.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

Uwaga: Wszystkie wycieczki są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. AP travel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisania klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

Dodatkowe informacje

Szczegóły wycieczki

Czas trwania: 1 dzień
Obszar: południowo-zachodnia Islandia
Transport: Samochód
Zakwaterowanie: brak
Posiłki: obiad na farmie ekologicznej (wycieczka fakultatywna)
Liczba uczestników: min. 2.
Termin: dostępne cały rok

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Golden Circle Classic”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *