Snaefellsnes Classic

28,000 kr.

Kategoria:

Opis

Półwysep Snæfellsnes to tak zwana „Islandia w miniaturze”. Nazywamy rejon w ten sposób ze względu na mnogość naturalnych atrakcji i zróżnicowanie terenu, które oferuje. Znajdziemy tutaj najczęściej fotografowaną górę na całej Islandii, cudne wodospady, klify i formacje skalne, niezwykłej urody pola lawowe, tajemniczą czarną plażę, malutkie kościółki, stare kratery i inne cudowne okoliczności przyrody. A wszystko to u stóp potężnego i ziejącego grozą stratowulkanu ukrytego pod lodowcem. Nie brzmi fascynująco?

 

Program:

Kirkjufell to chyba ulubiona góra wszystkich fotografów przybywających na Islandię. Jej niezwykły stożkowaty kształt zachwycił ostatnio również filmowców – Kirkjufell grał jedną z gór za murem w „Grze o Tron”. Zaraz obok znajdziemy uroczy wodospad Kirkjufellsfoss, który często uwieczniany jest wraz z sąsiednią górą na milionach fotografii.

Czarna plaża Djúpalónssandur, czyli to co Islandia ma w sobie najpiękniejszego. Widok na pobliski budzący respekt wulkan, niezwykłe formacje skalne, zastygłą lawę, czarną plażę i klify. A wszystko to przy niezwykłym akompaniamencie szumu wzbudzonego morza. Spacer w tym miejscu to niesamowite przeżycie.

Arnarstapi to niezwykłe klify i formacje skalne wraz z tą najsławniejszą – Gatklettur. Wspaniale jest obserwować moc, z jaką ocean naciera na napotykany ląd. Obok dumnie stoi pomnik (rzekomo naturalnej wielkości) bohatera islandzkiej sagi, pół-człowieka, pół-trolla, obrońcy regionu – Bárðura Snæfellsás.

Dosłownie kilka minut później zatrzymujemy się ponownie. Tym razem podziwiać będziemy iście bajkowy krajobraz, jaki zaoferuje nam szczelina Rauðfeldsgjá. Takich widoków nie powstydziłby się żaden piękny film przyrodniczy czy świat fanstasy!

Malutki czarny kościółek Búðakirkja w otoczeniu niezwykłego pola lawy Búðahraun to widok, którego nie możecie pominąć na swojej trasie! Dodatkowo jeżeli dopisze nam szczęście, na pobliskiej plaży znajdziemy foki (lato).

Jest to wycieczka PRYTWATNA, co daje Państwu wolność i swobodę. Jest możliwość zatrzymywania się dodatkowo po drodze i eksplorowania Islandii w unikalny dla Was sposób.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy wycieczki z powodu pogody lub innych czynników od nas niezależnych!!

 Uwaga: Wszystkie wycieczki są podejmowane na odpowiedzialność uczestników. AP travel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez swoich klientów. Każdy uczestnik wyprawy przed rozpoczęciem podróży jest zobowiązany do podpisania klauzuli stwierdzającej, że zdaje sobie sprawę z podejmowanego ryzyka podczas wyjazdu!

Dodatkowe informacje

Szczegóły wycieczki

Czas trwania: 8 godzin
Obszar: zachodnia Islandia
Transport: Samochód
Zakwaterowanie: brak
Posiłki: tradycyjna islandzka zupa z baraniny (fakultatywnie).
Liczba uczestników: min 2.
Termin: dostępne cały rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Snaefellsnes Classic”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *